راهنمای دریافت آپوستیل

با توجه به تغییر قانون تایید مدارک توسط وزارت امور خارجه لطفاً با مراجعه به سایت سامانه میخک وزارت خارجه و ثبت نام در این سامانه با استفاده از gmail و کد ملی نسبت به دریافت تاییدیه آپوستیل برای مدارک هر فرد اقدام نمایید  https://mikhak.mfa.gov.ir/form/landing.xhtml

مدارکی که در حال حاضر باید برای آن ها تاییدیه گرفت شامل کارت ملی، شناسنامه و مدارک تحصیلی از هر نوع است و فعلاً سایر مدارک احتیاجی نیست. لطفاً توجه داشته باشید که برای ثبت نام ابتدایی در سامانه میخک کد ورود بر روی ایمیل شما ارسال می شود و سپس می توانید با رمز ورود دائم در سامانه ثبت نام نمایید. پس از ورود به سایت بایستی نسبت به ثبت دقیق اطلاعات درخواستی در سایت اقدام نمایید.

لطفاً توجه داشته باشید که تکمیل نمودن پرسشنامه اولیه منجر به ورود به صفحه جدید که تصویر آن در زیر آمده است می شود. سعی کنید تا اطلاعات تا حد ممکن درست باشد به نحوی که بتوانید ثبت نام خود را سریع انجام دهید.

نکته: در ارتباط با مدت و محل یا کشور اقامت، عدد سن خود را در عدد 12 ضرب نمایید و کشور ایران را انتخاب نمایید.

پس از تکمیل ثبت نام بایستی گزینه آپوستیل را همانند شکل زیر انتخاب نموده و نسبت به انتخاب نوع مدارک، نوع سند، محل تایید سند (یعنی وزارت خارجه) و بارگذاری فقط صفحه اول مدرک خود اقدام نمایید. بنابراین اگر مدرکی بیش از دو صفحه است مثلا ریز نمرات فقط صفحه اول آن را با فرمت jpeg آپلود نمایید.

v

لطفاً توجه داشته باشید در انتخاب نوع سند، یا اسناد سجلی (شامل شناسنامه و کارت ملی) ، یا مدارک تحصیلی دانشگاهی (فقط مدرک تحصیلی) ، یا مدارک دبیرستان (فقط مدرک تحصیلی) را انتخاب نمایید . محل تحویل را حتما داخل کشور و نمایندگی آن را وزارت خارجه انتخاب نمایید (همانند شکل زیر). نکته مهم این که برای ریز نمرات ، دانشنامه یا مدرک دیپلم، فقط گزینه مدرک تحصیلی را انتخاب نمایید (گزینه دیگری وجود ندارد).

ز

در نهایت با دریافت رسید و نام گذاری هر مدرک (مثلاً آپوستیل ریز نمرات لیسانس)، فایل Pdf آن را بر روی ایمیل دارالترجمه سودالیت به آدرس sodalite.to@gmail.com ارسال نمایید.